Sesje noworodkowe

?Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?
Sesje najlepiej wykonywać pomiędzy 6 a 14 dniem życia dziecka. Dzieci w tym okresie życia wciąż sporo czasu poświęcają na sen, oraz pamiętają jeszcze pozycje kiedy były w brzuszku u mamusi. Są bardziej skłonne do współpracy :)
?Gdzie odbywa się sesja noworodkowa?
Sesja w zależności od wybranego przez was pakietu odbywa się w domu klienta lub naszym studio w Gdańsku-Osowej. Na sesję na terenie trójmiasta tj. Gdańsk, Sopot, Gdynia dojazd jest bezpłatny.
?Ile czasu zajmuje sesja noworodkowa?
Zazwyczaj od momentu rozpoczęcia spotkania do końca sesji mija od 3 do 5 godzin, przy czym czas ten jest bardzo różny w zależności od tego jak nasz maluch będzie skłonny do współpracy. Warto podkreślić, że ten czas obejmuje nie tylko wykonywanie fotografii ale również karmienie, wyciszanie i usypianie maluszka.
?Ile stylizacji jest robionych podczas sesji noworodkowej?
Zazwyczaj udaje się zrobić ok. 2-4 stylizacji.
?Czy muszę mieć własne rekwizyty dla maluszka?
Nie jest to konieczne. Zarówno podczas sesji studyjnych jak i tych wyjazdowych zapewniamy wszelkie rekwizyty, ubranka, skrzynki, pojemniki oraz tła wykorzystywane podczas sesji. Na życzenie pozostawiamy możliwość wykonania zdjęć z własnymi rekwizytami.
?Co obejmuje retusz standardowy?
Standardowy retusz zdjęć obejmuje: korekcję kontrastu, dobranie balansu bieli, oraz ekspozycji, rozjaśnienie lub przyciemnianie wybranych fragmentów zdjęć, kadrowanie oraz delikatne wygładzanie skóry bez usówania blizn zmarszczek i przebarwień. Retusz standardowy jest usługą ujętą w cenie wykupionego pakietu. Wszelkie inne modyfikacje zdjęcia traktowane są jako odrębna usługa - Retusz zaawansowany.
?Co przygotować przed sesją?
Jeżeli sesja odbywa się u Ciebie w domu, przygotuj proszę miejsce w najjaśniejszym pomieszczeniu w całym domu. Nagrzej pokój do temperatury ok. 26-28 stopni. Gdy sesja odbywa się w studio, pamiętaj aby zabrać ze sobą mleczko dla maluszka (jeżeli jest karmione mlekiem modyfikowanym), pieluszki tetrowe, pieluszki jednorazowe oraz kocyk.
?Po jakim czasie od zakończenia sesji otrzymam zdjęcia?
Czas jaki rezerwujemy na oddanie fotografii to zazwyczaj ok. 16 dni roboczych / 3 tygodnie od dnia wykonania sesji. Od czerwca do końca sierpnia czas ten może się wydłużyć do 21 dni / 4 tygodni.


Sesje rodzinne i dziecięce

?Ile osób może uczestniczyć w sesji
Nie ograniczamy liczby osób biorących udział w sesji, tak więc bez problemu w pozowaniu mogą brać udział nie tylko rodzice i dzieci ale też członkowie dalszej rodziny (ciocie, dziadkowie itp.). Warto jednak pamiętać że im więcej osób ma brać udział w zdjęciach tym dłużnej trwa komponowanie odpowiednich kadrów oraz przygotowanie do kolejnych ujęć.
?Studio czy plener co lepiej wybrać?
Przy dokonywaniu wyboru rodzaju sesji trzeba mieć świadomość pewnych zalet oraz ograniczeń poszczególnych miejsc. Sesje studyjną możemy przeprowadzić niemal o każdej porze dnia niezależnie od pogody czy aktualnej pory roku. Praca w studio niesie jednak ze sobą konieczność pracy ze sztucznym światłem (co wydłuża czas sesji) oraz wprowadza pewną monotonię kadrów (podobne ujęcia, powtarzające się tła itp.). Sesje plenerowe z kolei pozwalają na uzyskanie większej różnorodności finalnego materiału zdjęciowego. O ile w przypadku sesji noworodkowych wybór studio okazuje się być bezkonkurencyjne o tyle w przy sesjach rodzinnych dużo zależy od tego na jakiego rodzaju zdjęciach nam samym tak naprawdę zależy.
?Gdzie umówić się na sesję plenerową?
Sesje możemy umówić gdziekolwiek w okolicach Trójmiasta, tak więc każdy nasz klient może wskazać odpowiednie miejsce. Oczywiście my (jak chyba każdy fotograf) mamy swoje ulubione "miejscówki" które znajdują się na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Zdając się na nasz wybór i doświadczenie zyskujecie pewność że okolica którą wybieramy pozwala na skomponowanie bardzo różnorodnych kadrów.
?Jak się ubrać na sesję?
Na pewno wygodnie! Jest to szczególnie ważne przy sesjach plenerowych gdzie często zmieniamy pozycje i ustawienia. Rzeczy dobierajmy tak by do ciebie wzajemnie możliwie pasowały. Starajmy się też utrzymać jednolitą stylistykę w doborze ubrań dla wszystkich uczestników naszej sesji. Pamiętajmy by nie przesadzić - zdjęcia rodzinne w trampkach, niebieskich jeansach i jasnej koszuli wcale nie muszą być nudne! Na sesję weźmy ze sobą jeden lub maksymalnie dwa dodatkowe komplety rzeczy do przebrania. Warto zadbać też by nasze ubrania były wcześniej wyprasowane. Zagniecenia materiału rzadko pomagają w jego korzystnym układaniu się :-)
?Co obejmuje retusz standardowy?
Standardowy retusz zdjęć obejmuje: korekcję kontrastu, dobranie balansu bieli, oraz ekspozycji, rozjaśnienie lub przyciemnianie wybranych fragmentów zdjęć, kadrowanie oraz delikatne wygładzanie skóry bez usówania blizn zmarszczek i przebarwień. Retusz standardowy jest usługą ujętą w cenie wykupionego pakietu. Wszelkie inne modyfikacje zdjęcia traktowane są jako odrębna usługa - Retusz zaawansowany.
?Jakie rekwizyty powinniśmy ze sobą zabrać?
Tu dużo zależy od tego jaki mamy ustalony wcześniej temat sesji. Np. w przypadku sesji piknikowych przyda nam się koc i duży talerz wypełniony świeżymi owocami. Na sesję dziecięcą kilka wypełnionych helem balonów itd. Nasza inwencja jest w tym temacie niczym nie ograniczona. Pamiętajmy jednak by wcześniej skonsultować z nami jakie rekwizyty będziemy ze sobą mieli podczas sesji tak dać nam szansę na odpowiednie przygotowanie.
?Co jeszcze dobrze jest mieć ze sobą podczas sesji?
Tu nie ma jednolitych reguł. Podczas sesji z udziałem dzieci przydają się nawilżone chusteczki. Jeśli postanowiliśmy zabrać większą ilość rekwizytów dobrze jest zaopatrzyć więc w odpowiednio duży plecak lub torbę. Podczas sesji bez udziału wizażystki panie powinny na wszelki wypadek mieć w pogotowiu podstawowy zestaw do korekty makijażu.
?Jak długo trzeba czekać na przekazanie zdjęć?
Czas potrzebny na retusz oraz oddanie fotografii to zazwyczaj ok. 16 dni roboczych od momentu wykonania sesji.
?Jak długo trwa sesja?
Długość trwania sesji zależy od wielu czynników (rodzaju sesji, liczby uczestników zdjęć, pogody, itp.) Zazwyczaj jednak sesje studyjne trwają do 2h. W przypadku sesji plenerowych trzeba liczyć od 1h do 2,5h.